İptal ve Ertelemeler

  • Sanatçı bu anlaşmayı Performansını veremeyecek kadar hasta olması veya force majeure sebepler (deprem,ulusal yas, savaş, yangın, kaza, anarşi, terör, doğal afetler, resmi mercilerin kararları v.b.) dolayısı ile verememe hakkına, Organizatör'e yazılı olarak bildirdiği takdirde, sahiptir. Gerektiği takdirde Sanatçı hastalığına dair bir doktor raporunu da Organizatör'e sunabilir.
  • Sanatçı bu anlaşmayı, Organizatör yükümlülüklerinden herhangi birine uymadığı takdirde iptal etme hakkına sahiptir. Ayrıca içeride otuz kişinin altında bir katılım olması durumunda Sanatçı etkinliğine çıkmama hakkını saklı tutar. Bu durumda ödenen Avans geri verilmez ve her türlü zarardan Organizatör sorumlu olacaktır.
  • Anlaşma birinci maddede belirtilen sebeplerden dolayı iptal olursa Generic Music aldığı avansı Promoter’a geri öder ve sözleşmenin Generic Music ve Sanatçı’ya yüklediği tüm sorumluluklar kalkacaktır.
  • Performansın force majeure sebeplerden ötürü iptali durumunda, konser her iki tarafın anlaşacağı başka bir tarihe ertelenir ve sanatçıya ödenecek miktar 50% (yüzde elli) düşülebilir.
  • Organizatör'ün force majeure sebepler dışında, işbu anlaşmayı iptali durumunda, Organizatör Generic Music’e ödenecek miktarın iki katını ödemeyi taahhüt eder.

(4)

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien